Yılbaşında sevdikleriniz işlerini kolaylaştırmak ister misiniz?

Yılbaşında annenize ya da babanıza ne hediye alacağınıza karar veremediniz mi? Onlara teknolojiyi daha iyi kullanmalarında yardımcı olacak bir hediye vermeye ne dersiniz? Ben sevdiklerime farklı bir hediyenin ne olacağına karar verdim: Office uygulamaları konusunda teknik destek. Aslında annem teknolojiye ilgi duyuyor, ancak daha öğrenmek istediği şeyler de var. Bu yılbaşında ona hediye olarak Microsoft Office araçlarını nasıl daha etkin kullanabileceğini öğreteceğim.

Gift Organization Blog_622

Office 365 Ev Ekstra’nın harika yeteneklerinden hangisi ile başlamalı? Öncelikle hediye vereceğiniz kişinin teknolojiye olan ilgisini, sahip olduğu cihazları, günlük hayatında bunları nasıl kullandığını veya kullanamadığını gözlemleyin. Bu sayede hediyenizin daha faydalı olacağı alanları belirleyebilirsiniz. Ayrıca bu kişiyle ihtiyaçları üzerine yaptığınız sohbetlerde “Keşke…” dediği konuları hatırlamaya çalışın. Tüm bunlar ona vereceğiniz ilk ders için başlangıç noktaları olacaktır.

Ailem seyahat etmeyi sevdiği için anneme yolculuk öncesi ve sonrasında yardımcı olacak konular öğretmeyi planlıyorum. Ona Office 365 ve SkyDrive’ın yolculuk öncesi hazırlıkta nasıl yardımcı olacağını ve seyahatte çektiği fotoğrafları dönüşte nasıl düzenleyeceğini anlatacağım. Böylece fotoğraflar bilgisayarında unutulup gitmeyecek.

Excel ve SkyDrive kullanarak birlikte seyahat planlama

Ailemin seyahat etmeyi sevdiğinden bahsetmiştim. Her seyahatte yeni yerler keşfetmekten hoşlanıyorlar ve birlikte çok sayıda turistik gezi yaptık.

Aileden herkesin katılacağı bir seyahati kolayca planlayabilmesi için anneme öncelikle Excel Web Uygulaması ve SkyDrive’ı nasıl kullanacağını göstermek istiyorum. Excel’de bir dosya oluşturduktan sonra bu dosyayı SkyDrive’a yükleyebiliyor ve seyahate katılacak diğer aile üyeleri ile dosya bağlantısını paylaşabiliyorum. Bu sayede herkesin güncelleyebileceği tek bir dosya üzerinde birlikte çalışabiliyoruz. Seyahate çıkmadan önce herkes bu dosyayı OneNote digital not defterlerine ekleyerek seyahat sırasında içindeki bilgilere ulaşabilecek. Bu kılavuzdan yararlanarak Microsoft Office dosyalarınızı OneNote’a nasıl ekleyebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Resim Araçları’nı kullanarak fotoğraf düzenleme

Babam bir fotoğraf makinesi kullanıyor ve seyahatlerde fotoğraflar çekmeyi seviyor. Babam çektiği fotoğrafları slayt gösterisi olarak göstermeyi sevdiği için onu Resim Araçları ile tanıştıracağım. Resim Araçları, Office ile birlikte gelen kullanımı kolay bir özellik ve Word veya PowerPoint içindeki fotoğrafları düzenlemek için kullanılabiliyor. Fotoğraftaki hatları yumuşatma ve keskinleştirme veya parlaklık ile kontrast ayarları sayesinde resimler gerçekten çok daha harika görünecek. Resim Araçları ile kadrajı kırparak fotoğrafta istediğiniz nesnenin odakta olmasını sağlayabiliyorsunuz. Babam fotoğrafları kendi zevkine göre düzenledikten sonra dizüstü bilgisayarının sabit diskine yer kaplamamaları için SkyDrive’a nasıl kaydedebileceğini de göstereceğim.

Word şablonları dijital fotoğrafları fotoğraf ürünlerine dönüştürüyor

Seyahat fotoğraflarını çevrimiçi fotoğraf servislerine yüklemek bazen uzun sürebildiği için çoğu fotoğraf sabit diskte kalmaya mahkum oluyor. Peki bu fotoğrafları yeni bir yöntemle daha çekici hale getirmeye ne dersiniz? Aralarında fotoğraf albümleri ve çeşitli türde takvimler de bulunan Office.com şablonları ile aylık bir resimli takvim hazırlayabilirsiniz. Takvimin her sayfasını seyahatinizden güzel bir fotoğrafla süsleyebilir ve her güne notlar almak için büyük kutucuklar seçebilirsiniz. Anneme göstereceğim bir diğer özellik de seyahat fotoğraflarını kullanarak tebrik kartı oluşturabileceği Publisher olacak.

Umarım bu ipuçları Office’i hayatınızın her anında kullanabilmeniz için size veya ailenize yardımcı olur.

Siz bu yılbaşında kimin hayatını daha da kolaylaştırmak istiyorsunuz?

Onlara bu sene Office 365 Ev Ekstra’dan faydalandırarak hayatlarını kolaylaştırmak için ilk adımı atın.

– See more at: http://blog.microsoft.com.tr/yilbasinda-sevdiklerinizin-islerini-kolaylastirmak-ister-misiniz.html#sthash.DMUQerI8.dpuf

Başlat
Canlı Destek Online
Merhaba, Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?