Toplama Bilgisayar mı?

Toplama Bilgisayar

Masaüstü Bilgisayar ile alakalı en büyük soru? Toplama bilgisayar mı Marka mı?

Kısaca Toplama bilgisayar nedir ? Avantaj ve dezavantajı nedir? Bu konudan bahsedelim;
Toplama bilgisayar söylendiğinde ikinci el sağdan soldan toplanmış bilgisayar algısı oluştursa da aslında sıfır ve parça bazında garantiye sahip ürünlerden oluşan ve bu ürünleri yine sıfır bir kasa içerisine montajlamak suretiyle toplanması işlemine verilen addır. Toplama bilgisayar kavramı da bu son aşama olan toplanması sürecine verilen addan gelmektedir. Yani toplama bilgisayarları siz oluşturabilir  ve ihtiyacınıza yönelik bilgisayara bütçeniz doğrultusunda  sahip olabilirsiniz..

 

toplama bilgisayar

Marka bilgisayarlarda firmalar genellikle birkaç model önünüze koyup bunlardan birini seçmenizi isterler. Daha da açıklamak gerekirse Bilgisayarı Film Seyretmek ve internette gezmek için kullanacaksanız  ve film arşivi yapacaksanız bu arşivi yapacak kadar büyük bir HDD ancak yüksek ekran kartlı bir modelde bulunuyorsa hiç oyun oynamayacak olmanıza rağmen mecburen o ürünü almak zorunda kalırsınız.  ANCAK;  Toplama bilgisayarlarda bunun seçimi tamamen size bağlıdır yani film arşivi yapacak ve oyun oynamayacaksınız  ekran kartı almak zorunda değilsiniz.. Bu almadığınız ekran kartı sonucunda ya paranız cebinize kalır ya da artan paranız ile daha yüksek kapasiteli bir hdd de kullanabilirsiniz ki bu da tam olarak ihtiyacınıza yönelik bilgisayar sahibi olmanız demektir.

Bir diğer durum marka bilgisayarlarda parça arızasında tamir durumunda yaşanmaktadır. En ufak bir sorunda bile kasa kapağını açtığınızda ürününüz garanti dışı kalır ancak toplama bilgisayarlar parça parça garantili olduğunda arızalanan parçanın yerine geçici bir parça bile takılıp ürün garantiye gönderildiğinde siz bilgisayarınızı kullanmaya devam edebilirsiniz yani komple bilgisayarı göndermek yerine sadece arızalanan parçayı gönderip bilgisayarınızı kullanmaya devam edebilirsiniz.

Yani Aslında toplama bilgisayarlar sıfır , garantili parçalardan oluşan , kendi ihtiyacınıza göre oluşturabileceğiniz bilgisayarlardır.

Bu bağlamda bakıldığında marka bilgisayarların belki de en  büyük artısı firmaların sağladığı ödeme seçenekleri ve marka güvenirliğidir.

Bol teknolojili günler dileriz..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başlat
Canlı Destek Online
Merhaba, Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?