Sosyal Medya hesabının etkin kullanılması

FİRMALAR FACEBOOK VE İNSTAGRAM HESABINIZI ETKİN KULLANIYOR MUSUNUZ?

Sosyal Medya Uzmanlığı gün geçtikçe daha  popüler hale gelen önemli konulardan biridir. Dijital dünyada markaların konumlanması ve rekabet edebilmesi için aktif ve dinamik bir yapıya sahip olması gerekmektedir. Bir sosyal medya uzmanın görevi tam da bu noktada başlar.

Dünya nüfusunun neredeyse yarısının kullandığı sosyal medya, insanlara ve dolayısıyla müşterilerinize ulaşabileceğiniz maliyeti en düşük ve ucuz olan reklam unsurudur. İşletmenizin kurumsal hesabını kullanan sosyal medya uzmanları,  ürünlerinizin ve hizmetlerinizin müşterileriniz ile buluşmasını sağlar, sizin ve işletmeniz hakkında yorumların ve değerlendirmelerin takibini yapar, mesajlarınızı kontrol eder, gerekirse yanıtlar, firmanız hakkında yapılan kötü yorum ve değerlendirmelerin önüne geçmeye çalışır ve müşterileriniz ile direk temas ederek marka değerinizi güçlendirir.

Sosyal medya, bünyesinde barındırdığı milyonlarca kişi sayesinde kitlelere ulaşmanın en etkili yollarından biri. Bu nedenle bir firmanın bir ürün yada hizmeti tanıtmasının da en etkili yoluda budur.

Bu noktada arama motorlarının çok daha etkili bir yöntem olduğunun düşünülmesi yanlıştır. Çünkü arama motorları bir ürün yada hizmeti almak isteyenler için etkilidir. Sosyal medya ise daha çok bir ürün yada hizmeti tanıtma konusunda büyük rol oynar. Bu anlamda ikisi birbirinden farklıdır.

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başlat
Canlı Destek Online
Merhaba, Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?