SEO NEDİR ( SEARCH ENGİNE OPTİMİZASYON)

SEO NEDİR?

Son Zamanlarda sıkça karşılaştığımız bir duruma açıklık getirmek istiyorum. Temelde teknik olarak web sayfalarının işleyişini bilmeyen, Google algoritma çalışma prensibini anlayamamış müşterilerimizin tek bir sorunu var.

Google da 1.Sırada çıkmak istiyorum!

seo


Teknik detayına girmeden basitçe söylemek gerekirse web sitesi yaptıran müşterilerimizin tamamının istediği bu durumun web sayfası yaptırmak ile bir alakası yoktur.

Web Sayfası; Tasarımı, içeriği, işletmeniz ya da sizin hakkınızda bilgilerden oluşan, sizin ve işletmenizin tanıtımını yaptığınız yerdir. Tasarımı güzel ve kaliteli site müşterilerinize sizin ve işletmenizin hakkında fikir sahibi yapar.

Google da ilk sırada çıkmak ki biz buna SEO ( Search Engine Optimization ) diyoruz. Web sitenizin Google a uyumlu şekilde, Google algoritmasına göre düzenlenmesidir. Belirlenen kelime üzerinden siteniz düzenlenir. Bu durumda yaklaşık olarak 200 farklı işlem uygulanır (Title, Meta Tag, Gzip, Sayfa Açılış Hızı, Alt Tag, Resimlerinizin adları…). Yapılan bu işlemler site kuruluş aşamasında olursa daha verimli olur.

 

PEKİ BUNLARI YAPTIRINCA KESİN 1. SIRADA ÇIKAR MIYIM?
Sağlam Firmalar 1. Sırada çıkacağınızı taahhüt etmemekle birlikte kelime bazlı ciddi paralar istiyorlar. (Bir firmadan Ayvalık Zeytinyağı yazınca ilk sayfada çıkması için aldığımız teklif AYLIK 2400 TL ) Eğer düzenli SEO yaptırmıyorsanız bunların hiçbirinin garantisi yok. 

Çünkü Google Algoritmasını sürekli olarak değiştirmekte ve yapılan her değişikliğin hemen ardından Google a uygun bir şekilde düzenleme yapılmalı.

Web Sitesi konusunda bizleri tercih eden firmalara eğer anlaşırsak kuruluş aşamasında SEO yapıyoruz ve sıralamalarını iyi yerlere getiriyoruz. Ancak asıl olan düzenli SEO dur bizim yaptığımız kuruluş aşamasındaki SEO yeni bir Google güncellemesi geldiğinde müdahale edilmediğinde sıralamadaki yerini değiştirebilir.

Ayvalik Magazin Dergisinin Eylül Sayısından..

Başlat
Canlı Destek Online
Merhaba, Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?