İşletmelerin önemsemesi gereken sosyal medya

SOSYAL MEDYA UZMANLIĞI

(Özellikle İşletme Sahiplerinin atlamaması gereken bir konu)

Bu ayki sayımızda sosyal medya uzmanlığı ile alakalı bir yazı yazmayı uygun bulduk. Artık tamamen yaşamımızın içinde olan ve her saniye insanlarla etkileşimde bulunduğumuz yer olan sosyal medya ne kadar önemli? Her yıl düzenli olarak açıklanan bu yıl ki istatistiki verilere göre;

4.38 milyar İnternet kullanıcısı, dünya nüfusunun %56’sı

3.48 milyar sosyal medya kullanıcısı, dünya nüfusunun %45’i

5.11 milyar mobil kullanıcısı, dünya nüfusunun %67’si

3.25 milyar mobil sosyal medya kullanıcısı, dünya nüfusunun %42’sini ifade etmektedir.

Dünya nüfusunun neredeyse yarısı ile etkileşim içinde olabileceğimiz bir alan sosyal medya. Düşünün dünyanın diğer ucundaki bir insanla etkileşim kurabilir, çok cüzi maliyetlerle işletmenizin tanıtımını yapabilir ve ürünlerinizi satabilirsiniz.


Sosyal Medyayı gözünüzde şöyle canlandırın; Bir dükkânınız var ve dünya nüfusunun yarısına ulaşabileceğiniz bir müşteri portföyünüz var, peki burada nasıl öne çıkıp ürününüzü insanlara gösterebilirsiniz? Birçok teknik yanı var ama en önemli 5 madde;

  • Özgün içerik oluşturun
  • Etiketlemeyi doğru yapın
  • Resimleriniz ve Videolarınız kalitesi yüksek olsun
  • Ücretli Reklamları doğru hedeflemeyle kullanın
  • Takipçileriniz ile sürekli etkileşimde bulunacak bir ağ oluşturun.

Eğer bir işletmeniz var ve sosyal medya hesaplarını etkin olarak kullanmıyorsanız çok önemli bir noktayı atlıyorsunuz demektir. Çünkü insanlar bir işletmeye gitmeden önce o işletme ile alakalı olarak oranın sosyal medya popüleritesine ve etkileşimine bakıyor, işletmenin kendi hesabının daha önceki paylaşımlarına bakıyor ve kararını veriyor. Yani yeni müşterilerin size ulaşması artık cep telefonu ile yapılacak birkaç tıklamaya bakıyor bizden söylemesi..

 

Profesyonel olarak işletmelerin sosyal medya hesaplarını kullanıp , destek veriyoruz. İhtiyacı olan müşterilerimiz bizimle iletişime geçebilirler..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başlat
Canlı Destek Online
Merhaba, Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?