Edremit Web Tasarım hizmeti sunuyoruz. 

Ayvalık  Esc Bilişim olarak web tasarımı yaptırmak isteyen müşterilerimize söylediğimiz iki konu vardır.

1. İçeriği güzel , site içindeki sayfalarla uyumlu, görselliği göz alıcı,  cep telefonu ve tablet ile uyumlu , müşteriyi etkileyen bir web sitesi sahibi olmak…

2. Sayfanızın içeriğiyle uyumlu olacak şekilde , özellikle arama motorlarında istediğiniz kelimelerde web sitenizin üst sıralarda olması..

Bu iki konu birbiriyle iç içe gözükse de aslında birbirinden farklı apayrı iki olaydır;

a)Web Tasarım:
Sizin belirleyeceğiniz alan adı ve içeriğinizi barındıracağınız alanı en az 1 er yıllığına kiralamak ile başlar.. Daha sonra sizin düşüncelerinizi dinleyip, üzerinde düşünüp  ona en  uygun şekilde bir web sitesi tasarlarız, ilk tasarımımızdan sonra sizinle biraraya gelip artıları eksileri, eklemek istediğiniz ya da çıkarmak istediğiniz bölümler gözden geçirilip gerekli düzenlemeler yapılmak üzere anlaşılır. Kurduğumuz bu web sitesinde  size bir panel açılır ve sitenizin kontrolu bizden bağımsız bir şekilde dilerseniz sizde de devam eder. İstediğiniz içeriği, resimleri, videoları ve yazıları web sitenize kendiniz girebilirsiniz.. Herhangi bir problem yaşadığınızda ya da sıkıntı da destek firmamız tarafından verilir.

b) Google da ilk sıralarda çıkma ( Seo Optimizasyonu):
Bu bölüm diğer bölümden apayrı bölümdür. Bir web siteniz vardır ya da web siteniz yeni kurulmuştur bu sefer site içeriği arama motorlarının arama biçimine göre dizayn edilir. Seo optimizasyonunda yaklaşık 200-300 ayrı ayrı işlem yapılır ve belli bir sürec gerektirir. Bu süreç sonunda arandığınızda üst sıralarda çıkmanız mümkün olacaktır.
Seo optimizasyonu bir kez yapıldıktan sonra bundan sonra sürekli en üst sıralarda çıkacaksınız anlamına gelmemektedir. Optimizasyonun devamlı olması ya da belli sürelerde tekrarlanması gerekmektedir. Çünkü google ve diğer arama bot ları sayfaya geldiklerinde yeni bir içerik görmediklerinde ya da optimizyon anlamında kötü içerikli sayfaları yavaş yavaş geriye doğru itmektedirler..

Dolayısıyla web site sahiplerinin kendilerine sorması gerektiği soru bizce şudur; Dünyanın en güzel sitesine sahipsiniz ancak arandığınızda google da son sırada çıkıyorsanız sitenizin çok güzel olmasının ne önemi var? Kimse sizi bulamıyorsa ve asla bulamayacaksa ?  İşte burada seo ‘nun nekadar önemli olduğu ortaya çıkıyor. Aynı zamanda google da öyle ya da böyle üst sıralarda çıkan bir web siteniz var ama sayfanıza giren kullanıcı için herşey karışık ve kullanıcı için itici bir web sitesi ise yine ihtiyacı karşılamayacaktır.

Burada önemli olan google ve arama motorları ile uyumlu içerik bakımdan son derece kullanışlı bir web sayfasına sahip olmak asıl önemli olan olduğunu düşünüyoruz.

Şuanda yaptığımız çalışma sonucunda;

Google ‘da ” Ayvalık Bilgisayar ” yazınca ilk sırada Esc Bilişim çıkıyor (Deneyebilirsiniz)
Google ‘da ” Ayvalık Güvenlik Kamera ” ya da türevlerini yazınca Esc Bilişim İlk üç sırada çıkıyor ( Deneyebilirsiniz)
Google  ‘da”  Ayvalık Web Tasarım ”  yazınca ilk sırada Esc Bilişim çıkıyor ( Deneyebilirsiniz)

Web sitesi olayına sadece sitem olsun diyerek değil bir bütün olarak bakılması gerektiğini düşünüyoruz ve bu konuda müşterilerimizi yönlendiriyoruz. Edremit Web tasarım, Burhaniye Web Tasarım, Sarımsaklı Web Tasarım, Bergama Web Tasarım  ve Seo çalışmaları için daha fazla bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Edremit Web Tasarım