Dijital Bir Varlığınızın Olması Neden Önemli?

Dijital Varlık Nedir?

Dijital Varlık Nedir? Biraz bundan bahsetmek istiyorum. Fiziksel hayatınızda bir kimliğiniz bir yaşantı şekliniz bulunmaktadır. Aynı olay hepimiz için dijital ortamda da var. Bir kullanıcı adınız sakladığınız bir şifre var. Alışveriş yapabiliyorsunuz bir bilgiye anlık olarak ulaşabiliyorsunuz. Fiziksel ortamınızdan farklı arkadaşlar edinebiliyorsunuz. Bir dükkanınız olmadan bir sürü ürün veya hizmet satabilirsiniz. Bunlarda sizin dijital varlığınızı oluşturuyor.

Dijital varlığınızı oluşturduğunu varsayalım bu alanı daha etkin kullanmak istiyor olabilirsiniz. Bunun için en iyi yöntem bir web sitenizin olmasıdır. Kendinizi daha iyi anlatabilir. bir ürün veya hizmet satıyorsanız müşteriye ulaşma imkanınız daha üst seviyelere çıkabilir. Yukarı da biraz anlattım ama web sitesinin biraz daha derinliklerine inelim istiyorum.

Web Sitelerinin bir sürü farklı alanları vardır hep karşımıza çıkan aslında ticaret amaçlı bilgi paylaşan sitelerdir. Bir de farklı olarak en çok kullanılan kısım blog alanıdır. Kendinizi ifade etmenin yolu sadece sosyal medya mecraları değildir. Blog yazarak dijital varlığınızı oluşturmakta daha iyi bir seviyeye ulaşabilirsiniz.

Blog yazmanın bir sınırı yoktur. Hangi konuda kendinizi özgür ve mutlu hissediyorsanız o konuda yazılar yazarak iyi hissedebilirsiniz. Web sitesi aslında sadece yazı yazılan bir yer de değildir. Bir sürü sosyal mecralara uzanan bağlantılar kurabilir içerisine videolar fotoğraflar ekleyebilir Hayal gücünüzün alabildiğince kendi tasarımlarınızı diğer insanlara aktarabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başlat
Canlı Destek Online
Merhaba, Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?