Başarılı E-Ticaretin Altın Kuralları

Fiziksel bir mağazanız varsa ürünleriniz ve satış esnasında oluşabilecek sorunları kolayca çözebiliyorsunuz ancak mağazanız sanal olunca durum biraz daha farklı. İşte bu olumsuz gibi duran aslında birkaç püf nokta ile çözülecek altın ipuçları..

1. Müşterinin Güvenini Sağlamak

Güven sağlayın. İnsanlar ürünlerinizi satın almadan önce size güvenmek isteyeceklerdir. Ön sayfanız ne kadar profesyonel ve özenli ise bu müşterinin gözünde hemen +1 olarak yansır. Web sitenizi ilk defa ziyaret eden birinin uyumsuz renkler, kullanışsız tasarım veya bozuk bir anlatım ile karşılaşması sizin adınıza eksi puan olacaktır.

2. Ürün Tanıtımı

Ürünleriniz ile alakalı tüm bilgiler kolay bir şekilde erişilebilir olmalıdır. Bu detaylar, ürünün, teknik bilgileri, garanti,/ iade şartları vb şeyler olmalı. Sadece fiyat ve ürün görseli olmak yerine daha detaycı yaklaşım ürüne ve markanıza olan güveni arttırır.

3. Ziyaretçilerinizin Görüşlerine Önem Verin

Günlük olarak kazandığınız paraya değil de uzun süre de müşteri memnuniyeti yaklaşımının size daha çok para kazandıracağını unutmayın. Müşterileriniz her sorusunu ve sorununu onların mağduriyetini giderecek şekilde önemseyin. Olabildiğince çabuk çözülmüş ve müşteri memnuniyeti ile sonuçlanmış işlemler size uzun vadade size daha çok para kazandıracaktır.

4. Satışlarınızı Arttıracak İpuçları

* Stoklarınız kontrol altında tutun, elinizde olmayan bir ürünü satamaz ve müşterinizin bir daha geri kazanamama riski doğurur. Ürünün altında son 3-2-1 adet oalrak belirtmeli ve müşteriyi uyarmalısınız.

* Bir e posta bülteni listesi yaratıp müşterileriniz ile etkileşim kurabilirsiniz. Kampanya ve duyuruları size ilgi duyan insanlara ulaştırmak satışlarınızı arttıracaktır.

* Ücretsiz kargo kampanyası her zaman daha çok müşterinin ilgisini çekmiştir. Ücretsiz kargo kampanyaları düzenleyin.

* Sosyal medyayı iyi kullanın ve müşteriler ile sıcak bağınızı kopartmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başlat
Canlı Destek Online
Merhaba, Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?