SEO (Search Engine Optimization) 

Teknik Terimi İngilizce kelimelerin baş harflerinden oluşan SEO nun türkçe karşılığı Arama Motoru Optimizasyonu dur.  Genel olarak Google ilk sırada  çıkmak diye söylenen durumunkarşılığıdır.Bir  web siteniz vardır ve bu web siteniz arama motorlarının oluşturduğu kriterlere göre üst sıralarda çıkmak için  kullanıcı dostu olacak şekilde düzenlenmesi işlemidir.

Web Sayfam aranınca ilk sayfada çıkmıyor?

Profesyonel anlamda destek isteyen Tüm müşterilerimize Öncelikle söylediğimiz şey şudur ki  HEMEN İLK SIRADA ÇIKAMAZSINIZ! özellikle yeni bir site yaptırdıysanız, ne zaman ilk sayfada çıkarım (hatta ilk sırada çıkarım) sorusu çok anlamsız bir soru. 

Sadece Google ın sayfanızı indexleme işlemi 2 haftayı bulabiliyor.. Başka Sayfalardan size atılan linklerin Google dizininde görülme işlemi 3 hafta (Belli zaman aralıklarıyla sitenizi inceleyip dizine kaydediyor). Google dan gelecek yer bildiriminin süresi 30 gün.  Ve her şey bir yana ilk büyük sıçrama alan adınızı yenilediğiniz ilk yıl. Google ilk o zaman sizin kalıcı olabileceğinize inanıp sizi yükseltemeye başlıyor. Bu  süreci hızlanıdrmak isteyip hilekar yöntemleri denerseniz ve Google sizi yakalarsa kara listeye alıyor ve arama sonuçlarında bir daha hiç çıkamıyorsunuz. Bununla birlikte ancak Seo dostu bir sayfa tasarımı yapıldığında Google da emin adımlarla üst sıralara tırmanıyorsunuz.. Tırmanma işleminizin devam etmesi için de Google uygun şekilde yenilenmesi gerekmekte.  Ben seo yaptırdım başlarda ilk sıralardaydı şimdi neden düştü sorusunun yanıtı : Google algoritmasını sürekli güncelliyor. Dolayısıyla tekrar bir seo yaptırmanız ve sitenizin yeni güncellemeye göre elden geçirilmesi gerekebilir. 

Teknik anlamda Seo ya da bilinen adıyla Web sitenizin Google İlk Sırada Çıkma durumu;  Keywordslerin Web Sitenize göre optimize edilerek arama sonuçlarında üst sıralarda görülmesi işlemiyken pratikte kullanıcıların Cep telefonundan ya da bilgisayarından Google da ” Ayvalık ta su tesisatçısı” “Ayvalık ta nerede yemek yenir” “Ayvalıkta nerede kalınır” gibi soruların sonuçlarında en üste çıkarma işlemidir.

Web sayfanızın ilk sırada çıkması işlemi istenmesi  kolay ancak teknik olarak  uygulaması zor ve zaman isteyen işlemdir.

Google da uyumlu bir site için yaptığımız yaklaşık 200 tane işlem mevcut ve bunlar sürekli google ın kendisini güncellemesi ile birlikte değişiyor.

Bu algoritma bazen teknik işlemlerden oluştuğu gibi kimi zaman basit şeylerden de oluşabiliyor. Örneğin sayfanın css i küçültmesi sayfa açılışının hızı , içerikliğin özgünlüğü, başka güçlü sitelerin sitenizi referans göstermesi (backlink) , sayfa içi link dağılımı, başlık ve içerik oranı, resimlerin alt tag ları, düzenli ve güncel içerik varlığı, sosyal medyadaki etkinlik vb birçok işlemle birlikte Seo ya uyumlandırılmaya çalışıyoruz.

Sektördeki Uzun yıllardır biriktirdiğimiz tecrübemiz ile birlikte Web Sayfalarında kurulum aşamasında yaptığımız SEO lar ile  elde ettiğimiz başarılarımız referanslarımızda mevcut.

GOOGLE

SEO HİZMETLERİMİZ

başlangıç seo
1500₺
AYLIK
Anahtar Kelime 2
Site İçi Seo Analizi
Sosyal Medya Paylaşımları
Sektör ve Rakip Analizi
-
-
-
-
-
-
-
-
Detaylı Rapor
Destek Hizmeti
Yükselme Garantili
Profesyonel seo
2000₺
AYLIK
Anahtar Kelime 3
Site İçi Seo Analizi
Sosyal Medya Paylaşımları
Sektör ve Rakip Analizi
Site Dışı Seo Analizi
Backlink Çalışması Temel
Seo Uygun İçerik (2 Ad)
Zararlı Link Analizi
-
-
-
-
Detaylı Raporlama
Destek Hizmeti
Yükselme Garantili