Ayvalik Sarimsakli Cunda

 

Ayvalik Sarimsakli Cunda

Nerede kalınır? Nerede Yemek yenir? Nerelerde gezilir? Ulaşım nasıldır diyenler için ise çevre ile alakalı bilgi verelim.
Ayvalık ta belli başlı konaklanabilecek yerler 3’e ayrılır dersek yanlış söylemiş olmayız sanırım.
1.Cunda Adası (Güncel Adıyla Alibey adası) 2. Sarımsaklı 3. Ayvalık Merkez..

1.Cunda Adası; Tarihi dokusu ve muhteşem doğası ile birlikte her yıl binlerce kişinin akınına uğrayan Cunda Adası, Eski Rumlardan kalma yapılarının yanında Balık Lokantaları ve Restoranları ile meşhurdur. Ayvalık a kara bağlantısı ile yeni köprü üzerinden ulaşabileceğiniz gibi Ayvalık Merkezden Saat başı kalkan tekneler ile de ulaşabilirsiniz.

Cunda Adasında nerede gezilir? diye düşünüyorsanız adaya vardığınızda, Rumlardan kalma tarihi sokakları ile birlikte yine kiliselerini, Değirmeni ve Aşıklar Tepesi diye tabir edilen ve Ayvalık , Cunda ve Sarımsaklı ya hakim manzarasını görmeden ayrılmayın.
Cunda Adasında ne yenir? Cunda Adasında Balık Restoranlarında birbirinden güzel ve taze balık çeşitlerini yiyebileceğiniz gibi yöreye özel Papalina Balığına özellikle bakmalısınız. Balık ile birlikte yine Ege Mutfağında çokça kullanılan Meze çeşitleri ile sofranızı donatabilirsiniz, son olarak yine Ada lokmasını tatlı olarak denedikten sonra yemeği bitirebilirsiniz.

 

 

2.Sarımsakli; Sadece Türkiye nin de ğil Dünyanın sayılı plajlarından birisi Sarımsaklı plajı. Uzunluğu (8km) berrak denizi ile birlikte Altın Kum u efsaneleşmesine yeter de artar bile 🙂 Sahil şeridinde konaklayabileceğiniz bir çok otel mevcut olup doluluk oranları göz önünde bulundurulduğunda önceden yer ayırtmanız kötü sürprizlere engel olması açısından önemli 🙂
Sarımsaklıya ulaşım yine Ayvalık Merkezden karayolu ile gerçekleşebilir. Uzaklık ortalama 8km, Sarımsaklıya geldiğinizde sadece Denizi ve kumsalı değil aynı Zamanda yine çok ünlü olan Şeytan Sofrasını uğramadan ayrılmak olmaz.
3.Ayvalık; Türkiye nin saklı cenneti Ayvalık , Doğası ile Tarihi ile Yemekleri ile , kendine has Tostu ile tekrar tekrar gelmek isteyeceğiniz bir yer. Ayvalık ta gezmeye başladığınzda adeta bir tarih içinde kaybolursunuz. Rumlardan kalma sokaklar Evler Yapılar alır götürür sizi adeta.. Tekne Turları ile onlarca küçük adada yapacağınız gezinti Doğa ya ve muhteşem deniz e ulaştırır sizi..

Ayvalik Sarimsakli Cunda tekrar gelmek isteyeceğiniz bir tatil seçeneğiniz olacak..

Başlat
Canlı Destek Online
Merhaba, Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?