Google Adwords Reklamları 

En iyi Ayvalık Oteli ?
Ayvalık ta en iyi Restoran nerede?

 

Google Adwords’ü 1-2 cümleyle anlatmak gerekirse Google da istediğiniz kelimeler üzerinden yapılan aramalarda müşterilerin size ulaşması demektir.

İşin mantığı ise Google da bir Adwords hesabı açılır ve bu hesaba sizi erişilebileceğini düşündüğünüz  kelimeler üzerinden bir Reklam oluşturulur.

Bu reklamlar web siteniz, telefon numaranız ya da bulunduğunuz lokasyona müşterilerinizin yönlendirilmesi şeklinde sonuçlandırılabilir. 

Doğru yaratılmış bir reklam profili, doğru kelimeler ile düşük tıklama maliyetleri yaratılabilir.

Örnek Temmuz Ayı ve Ağustos ayında bir otel adwords hesabı.. Google a 1000tl yükleyerek 3,190 tıklama almış bu hesabı bir de şu açıdan düşünün sizi hiçbir zaman tanımayan ve ulaşamayacak 3190 müşteri ve bunu sadece 1000tl karşılığında sağlıyorsunuz.

Şimdi size ilk  sorum ;Bu reklam hesabında Bir tıklamaya 35krş harcanmış  peki ortalama 1 oda fiyatı nekadar ? 😉  Yani 35krş a 1000-1500tl bir oda vermiş olabilirsiniz değil mi?

İkinci soru harcadığınız 1000tl karşılığında 3190 tıklamadan kaçı müşteri olarak size geri dönmüş olabilir?

Bu sadece bir Otel Adwords örneğiydi farklı sektörlerde de benzer tıklama ve istatistiklerimiz mevcut ANCAK UNUTUMAYIN Ki doğru yapılandırılmamış bir reklam hesabıyla aynı zamanda alakasız insanlara gösterilerek paranız boşa da gidebilir .Bize gelip Reklamları ZAMBİYA ya gösterildiğini farkettiğimiz müşterilerimiz de mevcuttu. 😉