Asus AiCloud ile Verilere Her Yerden Erişim!

Asus’un yeni ürünlerinde gördüğümüz AiCloud teknolojisi, adından da anlaşılacağı gibi bir bulut hizmeti. Fakat sadece bir bulut hizmeti diye geçiştirilemeyecek kadar detaylı bir sistem.

Asus AiCloud; kendi içerisinde pek çok hizmeti sunan bir yapı. Smart Access, Cloud DiskSmart Sync ve Router to Router Sync gibi özelliklerin bir bütünü diyebileceğimiz AiCloud, bulut yapısını kullananlar ya da kullanmayı düşünenler için oldukça faydalı.

Hangi modellerle uyumlu?

Asus‘un RT-AC68U, RT-AC66U/ RT-AC66R, RT-AC56U, RT-N66U/RT-N66R, RT-N65U, RT-N56U, RT-N16, RT-N14U Router’larında kullanılabilir olanAiCloudWebLink üzerinden WindowsMAC OS ve Linux, mobiluygulamalarla da iOS ve Android tarafından destekleniyor.

Yani kısaca Asus Router varsa, diğer cihazların ne olduğu pek de önemli değil. Yukarıdaki sistemlerden birini kullanan cihazlar, rahatlıkla bu sistemi kullanabiliyorlar.

Cloud Disk

Asus AiCloud‘ın en önemli özelliklerinden biri olan Cloud Access, adından da anlaşılacağı gibi kişisel bulutunuzdaki verilerinize kolay erişimi hedef alıyor. İnternete bağlı bir sistem, bu sisteme takabileceğiniz bir taşınabilir disk ile kendi bulut depolama hizmetini hayata geçiriyorsunuz.

Daha sonra buradan Android, buradan da iOS uygulamalarını indirip, kişisel bulutunuzdaki verileri kullanabiliyorsunuz. Ayrıca WEB Link üzerinden WindowsMAC ve Linux’te de bu sistemi kullanabiliyorsunuz.

Router  to Router Sync

Asus AiCloud destekli iki routerınız varsa, iki router arasında bir güvenli alan oluşturup, ağınızdaki bilgisayarlarla beraber iki router arasında iletişim sağlanabiliyor.

Evinizdeki bilgisayar ile iş yeri ile uyum içinde çalışabileceği gibi, iki iş yeriya da iş yeri ile depo arasındaki sistemler arasındaki senkronizasyon için de kullanılabilir olan sistem, oldukça kolay ve güvenli

Asus Router Administration Tool kısmından enable both Cloud Disk andSmart Access seçeneğini seçtikten sonra, Router to Router sync server kısmına geçiyoruz. Burada ilk olarak kendi ağımızda, paylaşacağımız klasörü seçiyoruz.

Paylaşım yapacağınız karşı tarafta başka bir kullanıcı varsa ona davetiye maili gönderiyorsunuz. Davetiye mailini onayladıktan sonra, o bilgisayar da kendisine paylaşacağı bir klasör seçiyor. Bu noktadan sorna Amerika ile Türkiye arasında bile dosya paylaşımı yapabilme noktasına geliyorsunuz.

Asus Smart Sync

Asus’un WebStorage ile AiCloud teknolojilerini birleştiren Smart Sync ile beraber verileriniz hep online olacak. Ayrıca sadece sizin hazırladığınız bir ağ üzerinde değil, arkadaşlarınızla da ortak paylaşım içerisinde olabileceksiniz.

Sizin harici disk ile beraber oluşturduğunuz evdeki bulut hizmeti, benzer bir şekilde WebStorage üzerinde de oluşturuluyor. İstediğiniz dosyalar hep internetteki Cloud tarafında yedekli kalabiliyor. Buradan da diğerarkadaşlarınızın AiCloud hizmetlerine bağlanabilir, onlar da izin verdiğiniz takdirde sizin bulut alanınıza ya da paylaşım noktalarınıza bağlanabilir. Böylece komple bir bütün olarak senkronizasyon oluşturuyoruz.

Asus’un kullanıcılarına sunduğu bu faydalı sistemi kısa ve öz bir şekildesizlere aktarmaya çalıştık. Bundan sonraki modem tercihlerinizde, özellikle bu bilgileri kişisel bulut oluşturmak isteyenlerin göz önünde bulundurması gerekiyor.

Başlat
Canlı Destek Online
Merhaba, Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?